26.06.2019 00:37:08
igdirtso@tobb.org.tr 04762278242

İŞKUR VE ÜNİVERSİTEMİZ ORTAKLIĞINDA DÜZENLENEN MESLEKİ KARİYER GÜNLERİNİN 4. SÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih; 2018.12.21

 

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İŞKUR İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Kariyer Günlerinin 4. sü Üniversitemiz Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hocalarından Prof. Dr. Recep Gülşen ile Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan’nın konuşmacı olarak katıldığı programa; Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Genber Kerimli, Genel Sekreter Nedim Duman, İŞKUR Iğdır İl Müdürü Abdullah Can, kurum amirleri, akademisyenler , öğrenciler yönetim kurulu Başkan yardımcısı Efgan Aydın ve Odamız genel sekreteri Gökçen Turan katıldı..

Programın açılış konuşmasını yapan İş Kur İl Müdürü Abdullah Can, gençlerin ve iş arayanların kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla Kariyer Günleri düzenlediklerini ifade ederek, bir istihdam bilinci oluşturmak istediklerini kaydetti.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngörmez, merkezin 2014 yılında kurulduğunu ve öğrencilerin mezun olduktan sonra istihdam edilebilirliği amacıyla büyük bir çaba sarf ettiklerini belirtti.

Konuşmacılardan başarı vurgusu

Program kapsamında konuşmacı olarak sahneye çıkan Prof. Dr. Recep Gülşen ise hiçbir başarının tesadüfi olmadığını ifade ederek söz konusu hedeflere ulaşmak için yoğun bir şekilde çalışmak gerektiğini vurguladı. Kendi hayatından da örnekler veren Prof. Dr. Gülşen, akademik hayatı neden tercih ettiğini ve mesleki deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Etkinlikte son olarak söz alan Kamil Arslan da konuşmasında, “İŞKUR’un üniversiteden mezun gençlerin istihdam edilmesi konusunda her türlü katkıyı sağladığını kaydederek öncelikli hedeflerinin kalifiye eleman sorununu çözmek olduğunu belirtti. Bölgede bulunan vatandaşlara iş imkânı sağladıklarının altını çizen Arslan, ayrıca Iğdır Üniversitesi ile işbirliği içinde olduklarını, burada eğitim gören gençlere iş bulma konusunda gerekli desteği vereceklerini vurguladı.

Program,Odamız ve İŞKUR ortaklığında açılan Uygulamalı girişimcilik kurslarına katılan kursiyerlere belgeleri ve katılımcılara teşekkür belgesi verilmesinin ardından sona erdi