21.07.2019 17:46:55
igdirtso@tobb.org.tr 04762278242

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Tarih; 2019.03.21

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" programının ele alındığı toplantı ITSO'da yapıldı.
Odamız ,Çalışma ve iş kurumu,Sosyal güvenlik kurumu ,Aile sosyal politikalar müdürlüğü ortaklığında yapılan Toplantıya  Valimiz Sayın.Enver Ünlü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcısı Halit Benek, Odamız yönetim kurulu başkanı Kamil Arslan kurum müdürleri ve iş adamları katıldı.

Türkiye’nin güçlü ve gelecek vadeden bir ülke olduğunu vurgulayan  Sayın Valimiz, ''Yatırım planlamalarını iyi yapmamız lazım. Sulanabilir tarım arazilerimizde ekonomik değeri yüksek sınai bitkiler üreterek tarıma dayalı sanayimizi geliştirebiliriz. Bu anlamda pamuğu çok önemsiyoruz, ekilebilir alanlarımızda pamuğu artırmamız lazım. Pamuk 6-7 defa katma değer oluşturabilen stratejik bir ürün. Tekstil sektörü için de OSB'mizle gerekli hazırlıkları yaptık. Özellikle kadın çalışanlarımız için kreş ve servis imkanlarının sağlanmasını düşünüyoruz. Diğer taraftan doğal gaz ile OSB'mizi büyüterek yeni fabrikaların bacasının tütmesini bekliyoruz. Yeni üretim ve yeni yatırımlar İnşallah yeni istihdamlara yol açacak. Sn. Cumhurbaşkanımızın hassasiyet gösterdiği Milli Seferberlik Ruhu içerisinde İnşallah istihdam her geçen gün artacak. Ülkemizi çok güzel günler bekliyor, herkesin bu şekilde iyimser olması bekliyorum, hep birlikte daha çok çalışarak, gençlere istihdam alanları oluşturarak ülkemizi daha güçlü bir hale getireceğiz. Ben bu kampanyanın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.'' Dedi

Başkan Kamil Arslan Bilirizki her yeni istihdam bereket demektir ve ürettikçe kalkınırız.Biliriz ki geleceği inşa edebilmek yine istihdamla olur, sloganı  bu seferberliği en iyi şekilde tanımlamaktadır..Ülkemizin kalkınması istihdamda saklıdır.Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan İstihdam seferberliğinde IĞDIR olarak üzerimize düşeni yapacağımız siz değerli katılımcıların ilgisinden bellidir. Değerli teşrifleriniz için teşekkür ediyor BURASI IĞDIR BURADA İŞ VAR diyorum dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis Erdoğan , Iğdır Sosyal güvenlik kurumu il müdür yardımcısı V.Fikret Güzel ‘in sunumları ile devam eden program da istihdam seferberliği kapsamında  işverene sağlanan avantajlar anlatıldı.