21.07.2019 18:41:18
igdirtso@tobb.org.tr 04762278242

ITSO TOBB MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI

Tarih; 2019.03.27

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 22-24 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen TOBB Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldı.
 
Üç gün süren eğitim, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile TOBB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.
Birlik iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanıtmak, çeşitli yönetim becerileri kazandırmak, üyeleri Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmeler yapılması amacıyla gerçekleştirilen eğitime IĞDIR Ticaret ve Sanayi odası Meclis üyeleri katıldı.
Eğitime katılan Iğdır Ticaret ve Sanayi odası Heyetinde,Meclis Başkanı Tahir Talay Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan ,Yönetim kurulu Başkan yardımcısı Özcan Akkuş ,Yönetim kurulu üyemiz Ekber Ayaz TOBB delegemiz Zeki Yücebaş ,Meclis Üyelerimiz Yaşar Tabaru Turap Erol,Hakan Sayın,Ziya Yiğit,Uğur Artantaş ,Genel Sekreter Gökçen Turan yer aldı.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi.​
Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerini yapmaya 2013 yılında yapılan oda/borsa seçimlerinden sonra karar verdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, o dönemde yapılan seminerler sonucunda 5 üzerinden 4,8 memnuniyet ile geri dönüşler olduğunu, bu kapsamda 2018 yılında yenilenen meclis üyeleri için bu semineri yeniden düzenlediklerini söyledi.
 
Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Oda/Borsaların görevinin, sorun yaşayan üyeleri ile sorunu çözecek kurumlar ile biraraya getirmek olduğunu vurguladı.
 
Türk iş dünyası olarak Ağustos 2018’den beri zor bir dönemden geçtiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak 365 oda/borsa başkanı ile 7 bölge toplantısı yaptıklarını ve üyelerin sorunlarını dinlediklerini ifade etti.
 
Hisarcıklıoğlu, bu toplantılarda Oda ve borsalardan gelen talep ve sıkıntıların başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara tek tek iletildiğini aktardı. Bankalarla ilgili sıkıntıları çözmek amacıyla da Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya geldiklerini ve 16 bölge toplantısı yaptıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, yaklaşık 9 bin kişi ile biraraya geldikleri bu toplantılarda birebir görüşmeler de yaptıklarını ve bu görüşmelerden yüzde 97’sinin sorunlarının çözüme kavuştuğunu bildirdi.
 
Hisarcıklıoğlu, iki önemli toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB Türkiye Ekonomi Şurasını yaptıklarını ve oda/borsalardan gelen sorunları doğrudan aktardıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Türkiye Sektörel ekonomi Şurası’nda ise sektörel sorunların hükümete iletildiğini anlattı.