20.05.2019 08:42:53
igdirtso@tobb.org.tr 04762278242

ÜYEMİZ GAZİLER PLASTİK VE GERİ DÖNÜŞÜM TICARET LİMİTED ŞİRKETİNİN AÇILIŞINA KATILDIK

Tarih; 2018.11.20

 •  

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan ,Meclis başkanı Tahir Talay ,Yönetim kurulu başkan yardımcıları Özcan Akkuş ,Efgan Aydın ve Genel sekreter Gökçen Turan Iğdır Organize Sanayi bölgesinde Rass Şirketler gurubu bünyesinde bulunan Gaziler Plastik Fabrikasının açılış törenine katıldı.

  Fabrika açılışına, Valimiz Sn. Enver Ünlü, Ak Parti İstanbul Milletvekili Sn. Şamil Ayrım, Iğdır Ünive...rsitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Ticaret Odası Başkanı Kamil Aslan, Ticaret Borsası Başkanı Serhat Kumtepe, MHP İl Başkanı Ersoy İçer, Organize Sanayi Müdürü Hakan Aras ve diğer davetliler katıldı.

  Gaziler Plastik Fabrikasının açılışında Rass yönetim kurulu başkanı ve Gaziler Plastik fabrikasının kurucusu Servet Yenigün konuşma yaparak, “Her fabrika bir kaledir. Bizler vatan millet sevdalısı insanlarız. Yaptığımız bu yatırımla Iğdır’a ve ülkemize hizmet etmeyi amaçladık”. Dedi ve akabinde fabrika hakkında bilgiler sundu.

  Daha sonra bir konuşma yapan Valimiz, konuşmalarında; “İlimizde bu tesisi açan Servet Yenigün’ü kutluyorum. Açılan her fabrika ile işsizlik azalmakta ve istihdam sağlanmaktadır. Servet Kardeşimiz Atatürk’ün güzel bir sözüne değindi. “Her fabrika bir kaledir” Gerçekten de her fabrika bir kaledir. Bu yatırım, Iğdır’ımızda Ermenistan sınırında yükselen bir kaledir. Yeni yatırımcılarımızın gelip bizden arsa talep etmeleri bizleri ziyadesiyle memnun ediyor ve heyecanlandırıyor.

  Bugün 20 fabrikamız faaliyettedir ve üretim yapmaktadır. 46 yer tahsisi olup, 16 tesis yapım aşamasındadır. Sayın cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, bizim kalkınmamız için üretmekten başka yolumuz yok, çok çalışacak ve çok üreteceğiz.

  Genç bir nüfusumuz var. Bu genç nüfusumuza iş imkânları yaratacağız. Ankara’dan doğuya uzanan ve Iğdır’da tek olma özelliği taşıyan fabrikalarımız var. Bunlardan birisi de Efgan Aydın kardeşimizin asansör fabrikasıdır. Bu vesileyle kendisini buradan kutluyorum. Bizler ekonomimize katkıda bulunmak istiyorsak bol bol çalışmamız ve üretmemiz gerek.”dedi.

  Ak Parti Milletvekili Şamil Ayrım ise yaptığı konuşmasında; “Sayın cumhurbaşkanımızın bir talimatı var, nerede bir yatırımcı varsa gidecek onun alnından öpeceksiniz. Bende Servet kardeşimizin alnından öpeceğim. Bizler, İş adamlarımızın sayısını artırmamız lazım. Iğdır sevdalısı olmak, vatan sevdalısı olmak gerekir. İstanbul’daki iş adamlarını buraya yönlendirip fabrikalar yapmalarını sağlamalıyız. Hep birlikte Iğdır’ı kalkındırmalıyız. Iğdır’dan güçlü bir ses çıkmalı. Çünkü, Iğdır bizim için önemlidir.” dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından kurdeleler kesilerek fabrikanın açılışı gerçekleştirildi.